Jak postępować z zadłużoną firmą
W okresie kryzysu przedsiębiorcy często mają do czynienia z sytuacją kiedy ich dochody maleją, a zobowiązania rosną. Jakie działania należy przedsięwziąć aby wyprowadzić firmę z zadłużenia?Najważniejsze to aby w sytuacji kryzysowej nie przyjmować biernej postawy. Na nic się zda unikanie kontaktów z bankami czy innymi usługodawcami. Wyrzucanie w kosz upomnień i wezwań do zapłaty sprawi tylko tyle, że ostatecznie firma zostanie wpisana do rejestrów dłużników.
W przypadku długów bankowych przedsiębiorca musi się liczyć z wpisem do Biura Informacji Kredytowej. Wówczas nie ma co marzyć o jakimkolwiek kredycie, a sprawa znajdzie swój finał u komornika.
Ale nawet jednak gdy zapuka do drzwi firma windykacyjna możemy negocjować zasady spłaty i regulować zadłużenie według naszych możliwości. Najlepiej przed pojawieniem się zaległości skontaktować się z wierzycielem. Pismo, w którym zostanie przedstawiona sytuacja przedsiębiorstwa to pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemu. Warto w nim zaznaczyć w jaki sposób jesteśmy w stanie regulować zadłużenie.
Jak postępować ze "starym" długiem? Podobnie. Kontakt z indykatorem i przedstawienie sytuacji w większości przypadków może rozwiązać problem. Wierzyciel na pewno doceni, że jesteśmy zainteresowani uregulowaniem długu. Z pewnością wpłynie to na pozytywny wizerunek dłużnika w oczach indykatora.
Podsumowując, jeśli pojawia się problem z płynnością finansową firmy nie należy biernie czekać aż sam się on rozwiąże ale poprzez kontakt z usługodawcami doprowadzić do jego „pokojowego” rozwiązania.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz